A bizonytalan gazdasági környezet és az ingadozó támogatási rendszerek ellenére a Volvo Galéria Budapest pozitív eredménnyel zárja a 2025-ös évet. Míg az autópiac országosan stagnált, a Volvo Galéria rendelésállománya 5 százalékkal emelkedett az előző évhez képest. Nagy János ügyvezető igazgató Jakupcsek Gabriellának mesélt az elektromos autók jövőjéről, az új modellekről és az autós edukáció fontosságáról.
A piac megtorpant, de a Volvo Galéria előre lépett
2025 nem volt könnyű év az autópiacon: a gazdasági környezet változékony, a kamatok és az állami támogatások pedig bizonytalanok voltak. „A piac országosan stagnált, de mi ennek ellenére 5%-kal magasabb rendelésállománnyal zárjuk az évet, mint tavaly” – mondta büszkén Nagy János. Az elektromos autók iránti kereslet kissé megtorpant, de a klasszikus modellek iránt újra nőtt az érdeklődés. A Volvo Galéria azonban továbbra is elkötelezett az elektrifikáció mellett.
Új korszak: 800 voltos technológia és ikonikus visszatérések
A Volvo 2025-ben is az elektromos jövőre fókuszál. Januárban érkezik az új ES90, amely már a legmodernebb, 800 voltos technológiával készül, gyorsabb töltéssel és nagyobb hatótávval. Hamarosan bemutatják az EX60-at is, és a rajongók örömére visszatér az ikonikus XC70, immár elektromos formában.
Az edukáció a kulcs az elektromos jövőhöz
A Volvo Galéria szerint az elektromos autózás terjedésének egyik legfontosabb akadálya a tudáshiány. „Kritikus szerepe van az edukációnak – az ügyfelek többsége még mindig bizonytalan az elektromos autók használatában” – mondta az ügyvezető. A Volvo Galéria célja, hogy minél több embert ültessen be tesztvezetésre, hogy személyesen tapasztalják meg: a hatótávval kapcsolatos aggodalmak ma már nagyrészt alaptalanok.
„A végcél nem változott, de a kivitelezés tempója mérsékeltebb. Addig is a plug-in hibridek nagyobb hangsúlyt kapnak – és talán jövő év végén egy meglepetésre is számíthatnak a Volvo-rajongók” – utalt sejtelmesen Nagy János.






